FASTEST TIMES

INDIVIDUAL MEN:

  1. Spencer Johnson, Riverton, UT - 8:18:29 ('18)
  2. John Jantz, Arlington, MA - 8:18:29 ('18)
  3. Nathan Manwaring, Morgan, UT - 8:18:29 ('18)
  4. Nathan Spratt, Millcreek, UT - 8:31:18 ('21)
  5. Roger Arnell, Farmington, UT - 8:31:44 ('21)

INDIVIDUAL WOMEN:

  1. Melinda MacFarlane, Draper, UT - 9:35:00 ('13)
  2. Brooke Parent, Boise, ID - 9:35:01 ('13)
  3. Shirley Leydsman, Ivins, UT - 9:35:02 ('13)
  4. Lindsey Stevenson, Salt Lake City, UT - 9:35:15 ('17)
  5. Shirley Leydsman, Ivins, UT - 9:40:52 ('14)

TANDEM:

  1. Gary Gardiner & John Lauck, Centerville, UT - 9:05:57 ('14)
  2. Gary Gardiner & John Lauck, Centerville, UT - 9:11:17 ('13)
  3. Gary Gardiner & John Lauck, Centerville, UT - 9:14:23 ('15)
  4. Dwaine & Ian Allgier, Salt Lake City, UT - 9:19:06 ('15)
  5. Gary Gardiner & John Lauck, Centerville, UT - 9:23:35 ('12)

KING OF MOUNTAIN:

  1. D. Justin Daniels, Cedar City, UT - 12:21.814 ('17)
  2. Chris Carr, Golden, CO - 12:41.001 ('13)
  3. Lang Reynolds, Boulder, CO - 12:47.517 ('14)
  4. Chris Carr, Golden, CO - 12:57.709 ('14)
  5. Cameron Hoffman, Clearfield, UT - 13:03.40 ('14)

QUEEN OF MOUNTAIN:

  1. Marci Kimball, Salt Lake City, UT - 14:19.37 ('18)
  2. Marci Kimball, Salt Lake City, UT - 14:39.20 ('19)
  3. Lindsey Stevenson, Salt Lake City, UT - 15:46.99 ('18)
  4. Eleise Hinton, Pleasant Grove, UT - 15:48.30 ('18)
  5. Melissa Aitken, Salt Lake City, UT - 16:14.4 ('21)

2 PERSON RELAY - MEN

  1. Bryce Olsen and Jeffrey Olsen, Ogden, UT - 8:45:01 ('18)
  2. McKay Robinson and Alan Wheelwright, Herriman, UT - 8:45:01 ('18)
  3. Ellis Perkins and Steve Price, Twin Falls, ID - 8:54:30 ('17)
  4. Spencer Bradley and Bradon Martin, North Ogden, UT - 8:54:30 ('17)
  5. Gardner Brown and Josh Brown, Kaysville, UT - 8:54:36 ('18)

2 PERSON RELAY - WOMEN

  1. Mary Emerson and Nina Madsen, Millcreek, UT - 9:28:52 ('18)
  2. Nina Wade and Jamie Linde, Fruit Heights, UT - 9:47:21 ('21)
  3. Nina Wade and Adrienne Tyler, Fruit Heights, UT - 9:47:41 ('20)
  4. Nina Wade and Adrienne Tyler, Fruit Heights, UT - 9:54:50 ('19)
  5. Audra Jeske and Anna Jorgensen, Orem, UT - 10:23:31 ('17)

2 PERSON RELAY - MIXED

  1. Theron Jeppson and Camille Stringham, River Heights, UT - 9:27:22 ('17)
  2. Brian and Chanda Jeppson, Cedar City, UT - 9:27:23 ('17)
  3. Derrek and Adrienne Tyler, Centerville, UT - 9:41:19 ('21)
  4. Romel Guzman and Paige Michael, Idaho Falls, ID - 10:02:08 ('21)
  5. Cary and Lori Jenkins, Logan, UT - 10:06:21 ('17)

3-5 PERSON RELAY - MEN

  1. Martin Acostra, James Crawford, Casey Nielsen, Trent Olsen, and Nathan Starnes, Ogden, UT - 8:47:55 ('13)
  2. Jason Braithwaite, Spencer Johnson, Kyle Nelson, Lucas Parker, and Ryan Wilcock, Riverton, UT - 8:51:03 ('16)
  3. Matt Robbins, Rod Leishman, Gary Griffin, Drew Corry and Kent Millecam, North Logan, UT - 8:54:27 ('17)
  4. Bryan Haslam, Kevin Larsen, Jay Meyer, Sheldon Peck, and Clayton Stucki, Layton, UT - 8:59:43 ('12)
  5. Martin Acostra, James Crawford, Casey Nielsen, Derrick Stanbridge, and Nathan Starnes, Ogden, UT - 9:00:40 ('12)

3-5 PERSON RELAY - WOMEN

  1. Mindy Bennett, Pam Bisbing, Jodi Delp, Katie Harlan, and Lori Nelson, Gilbert, AZ - 9:47:05 ('21)
  2. Kaly Dushku, LeeAnn Koval-Martin, Kimberly Rasmussen, Sharon Semadeni, and Amy Thomas, Logan, UT - 12:00:44 ('21)

3-5 PERSON RELAY - MIXED

  1. Steven Burt, Jessica Hansen, Tom R. Kline, and Tommy C. Kline, South Jordan, UT - 9:20:13 ('18)
  2. Jessica Hansen, Ashley Kline, Tom R. Kline, and Tommy C. Kline, South Jordan, UT - 9:47:36 ('21)
  3. Annette Allen, Melissa Lee, Tyler Lee, and Patrick Waite, Nampa, ID - 10:04:10 ('18)
  4. Kevin Hansen, Braiden Hunter, Carilee Hunter, Cody Hunter, and Jared Hunter, Syracuse, UT - 10:10:53 ('18)
  5. Adam Anderson, Annsley Burnham, Brant Burnham, Aaron Ogden, and Bryant Weber, Sandy, UT - 10:18:45 ('19)